Обласне методичне об’єднання викладачів інженерної та комп’ютерної графіки фахових коледжів Запорізької області

Останнім часом в сфері викладання інженерної та комп`ютерної графіки вирують трансформації, викликані стрімким розвитком технологій. Щоб краще відповісти на ці виклики, викладачі фахових коледжів Запорізької області об’єднали зусилля на методичному об’єднанні. На цьому заході обговорювалися ключові питання, спрямовані на вдосконалення процесу навчання та підготовки здобувачів освіти до високотехнологічного світу.

29 листопада 2023 року о 1400 відбулось засідання Обласного методичного об’єднання викладачів інженерної та комп’ютерної графіки фахових коледжів Запорізької області з використанням сервісу Google Meet.

Модератором заходу став Запорізький будівельний фаховий коледж.

Голова методичного об’єднання викладачів інженерної та комп’ютерної графіки Валентина ТАТАРІНЦЕВА звернула увагу на основні моменти роботи МО в поточному навчальному році, окреслила перспективи та ознайомила учасників із порядком проведення засідання.

Було представлено склад Обласного методичного об’єднання викладачів інженерної та комп’ютерної графіки фахових коледжів Запорізької області на 2023-2024 н.р.

На першому етапі обговорювався та затверджувався план роботи Обласного методичного об’єднання викладачів інженерної та комп’ютерної графіки фахових коледжів Запорізької області на 2023-2024 навчальний рік. Його представила голова методичного об’єднання Валентина ТАТАРІНЦЕВА. Були визначені ключові напрямки, такі як:

  • Роль штучного інтелекту в навчанні комп`ютерній графіці.

  • Розвиток ІТ-компетентностей викладачів та розробка педагогічних інструментів для ефективного впровадження технологій у навчальний процес.

  • Розробка та впровадження сучасних методик викладання графіки та оцінка результатів впровадження цих методик.

  • Методи контролю самостійної роботи здобувачів освіти з дисципліни «Інженерна та комп’ютерна графіка».

 

 Саме ж методичне об’єднання викладачів інженерної та комп`ютерної графіки фахових коледжів Запорізької області, присвячене питанням розробки та впровадження сучасних методик викладання графіки, а також ролі штучного інтелекту в навчанні комп`ютерній графіці, було надзвичайно плідним і високоінформативним.

На початку засідання ми отримали докладний виступ від організаторів методичного об’єднання, які ділилися своїм досвідом у розробці та застосуванні нових методик. Вони відкрили перед нами широкий спектр можливостей, які можуть бути використані для залучення здобувачів освіти та підготовки їх до викликів сучасної графічної індустрії.

Особливу увагу було приділено інтеграції традиційних та цифрових методів, що відзначається актуальністю в контексті розвитку сучасної технології.

Важливою частиною обговорення стала роль віртуальної та розширеної реальності, які допомагають створити захопливий навчальний досвід та підготувати здобувачів освіти до роботи з передовими технологіями.

 

Крім того, розгляд питань розробки та впровадження методик, орієнтованих на проектну діяльність, вразив своєю актуальністю та ефективністю. Впровадження такого підходу надає здобувачам освіти можливість застосовувати теоретичні знання в практичних завданнях, що важливо для їхнього подальшого успіху.

Значущим пунктом порядку денного стала дискусія щодо ролі штучного інтелекту в навчанні комп`ютерної графіки та його впливу на освітній процес.

Обговорення фокусувалося на можливостях автоматизації рутинних завдань, підтримці індивідуалізації навчання та використанні ШІ для об`єктивного оцінювання здобувачів освіти.

Висвітлені такі питання:

  • Як ШІ може полегшити рутинні завдання та допомогти викладачам зосередитися на більш творчих аспектах навчання.

Використання ШІ для розробки індивідуалізованих програм та завдань для здобувачів освіти різних рівнів навчальної підготовки.

  • Взаємодія з ШІ для об`єктивного оцінювання та рекомендацій для подальшого розвитку здобувачів освіти.

  • Етика використання генеративних платформ ШІ.

  • Наведена найповніша на даний момент підбірка освітніх ресурсів, що використовує ШІ.

Доповіді та обговорення навколо теми ролі штучного інтелекту в навчанні комп`ютерній графіці надали нові інсайти та погляди на те, як інноваційні технології можуть впливати на підготовку наших здобувачів освіти.

Багато позитивних відгуків отримали доповідачі на сьогоднішньому методичному об’єднанні. Учасники онлайн-засідання переконані, що розглянуті питання є актуальними, доповідачі надали вичерпні відповіді на поставлені запитання.

Обласне методичне об’єднання викладачів інженерної та комп’ютерної графіки фахових коледжів Запорізької області стало важливою подією, що допомогла визначити нові вектори розвитку в галузі викладання інженерної та комп`ютерної графіки. Обговорення плану роботи, ролі штучного інтелекту та сучасних методик викладання інженерної та комп’ютерної графіки надихнули викладачів на подальші кроки у впровадженні інновацій та забезпеченні високого рівня навчання.

Нехай цей плідний обмін ідеями та досвідом слугує підґрунтям для подальших досягнень та спільних успіхів!